Witam!

Witam na stronie internetowej naszej firmy TWOREX. Posiadamy ponad szesnastoletnie doświadczenie w branży natomiast od pięciu lat prowadzimy własną działalność. Mamy olbrzymie grono zadowolonych klientów, które stale sie powiększa. Zapraszamy do współpracy.

Godziny otwarcia

Punkt w Biłgoraju

Pn.-Pt. 9:00-17:00

Sob. 9:00-13:00

Punkt w Janowie Lubelskim

Pn.-Pt. 8:00-16:00

Sob.- nieczynne

Kontakt

tel. (84) 686-57-99

handlowy@tworex.pl


Anna: 796-041-675

handlowy@tworex.pl


Tomek: 698-466-656

tomek@tworex.pl


tel. 666-313-672

janow@tworex.pl

Społeczność
Kocioł EKO-PLUS

Zmodernizowane kotły Eko Plus, to ergonomiczne urządzenia grzewcze, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w technice grzewczej. Uwzględniają one potrzeby i wymagania klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych. Zaprojektowano je z myślą o wygodzie, komforcie użytkowania jak i bezpieczeństwie użytkownika. Rodzina kotłów EKO-PLUS to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze, w których proces spalania odbywa się bezdymnie, a emisja spalin jest kilkukrotnie niższa od dopuszczalnej normy. Potwierdza to certyfikat energetyczno-emisyjny wydany przez notyfikowane Laboratorium Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Kotły te należą do najbardziej nowoczesnych i efektywnych rozwiązań konstrukcyjnych realizujących tzw „czystą technologię spalania paliw stałych”. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów odznaczając się długą żywotnością i bezawaryjną pracą. Osiągają wysoką sprawność nawet 90% przewyższając tym samym kotły starszej generacji. Zwarta modułowa zabudowa pozwala na łatwe instalowanie w kotłowni, sposobność pracy pojedynczych jednostek jak i układów kaskadowych, a także zdalne monitorowanie jednostek przez internet, to tylko niektóre spośród wielu zalet.

Ponadto typoszereg kotłów EKO-PLUS uzupełniają jednostki nietypowe, które jeszcze bardziej ułatwiają montaż w trudno ustawnych kotłowniach o niewielkiej powierzchni.

BUDOWA

Kocioł „EKO-PLUS ” jest kotłem automatycznym, sterowanym elektronicznie pozwalającym na ograniczenie obsługi do niezbędnego minimum. Zbudowany jest z trzech podstawowych zespołów:

• wymiennika

• skrzyni paleniskowej

• palnika retortowego wraz z zespołem podającymKocioł UNI

Kotły typu UNI to odpowiedź na pogarszające się parametry fizykochemiczne paliw kwalifikowanych, tj. eko-groszku i miałów kwalifikowanych. Kotły te przeznaczone są do pracy w instalacjach grzewczych systemu otwartego. Kotły powinny pracować w układzie pompowym. Służą do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w obiektach budownictwa mieszkalnego, rolniczego, przemysłowego i użyteczności publicznej.

Kocioł wykonany jest z blachy stalowej w gat. P265GH (kotłowa) i grubości 5-6 mm po stronie omywanej przez spaliny. Składa się z wymiennika płytowego oraz z komory, w której znajduje się samooczyszczające się palenisko retortowe sterowane elektronicznie i palenisko rusztowe, które służy do podtrzymania palenia w razie długotrwałej przerwy w dostawie energii elektrycznej oraz okresowego spalania drewna.

Dostęp do palenisk jest możliwy poprzez drzwiczki umieszczone na ścianie przedniej, drzwiczki popielnikowe są wyposażone w przepustnicę powietrza pierwotnego dla paleniska rusztowego).

W celu dostępu do wymiennika w górnej i dolnej części kotła znajdują się otwory wyczystne.

Z boku kotła znajduje się szczelnie zamknięty zbiornik paliwa zamontowany na zespole podajnika paliwa, który jest napędzany motoreduktorem. Powietrze do przestrzeni spalania jest dostarczane przy pomocy wentylatora elektrycznego. W przypadku zastosowania zbiornika tworzywowego podajnik zaopatrzony jest w króciec do podłączenia zaworu termostatycznego (nie dołączany w zestawie).Cały kocioł jest zaizolowany wełną mineralną oraz obudowany blachą lakierowaną.

W przedniej częsci kotła znajduje się pulpit sterownika na którym możemy dokonać nastawy żądanej temperatury.

Wielkość komory paleniskowej pozwala na opcjonalne zamontowanie palników typu BRUCER lub MASTER.Kocioł KOMBI

KOMBI to dwupaleniskowy niskotemperaturowy kocioł c.o. przystosowany do spalania różnego rodzaju paliw w zależności od wybranego przez nas paleniska.

Wykonany jest z blachy stalowej w gatunku P265GH (kotłowej) o grubości 5-6 mm po stronie omywanej przez spaliny. Kocioł KOMBI zbudowany jest z trzech podstawowych zespołów: wymiennika płytowego, skrzyni paleniskowej oraz dwu palenisk: samooczyszczającego się paleniska automatycznego i paleniska zastępczego, na którym można okresowo spalać drewno, węgle średnie lub grube w razie długotrwałej przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Do wyboru są trzy żeliwne palniki determinujące rodzaj spalanego paliwa.

-palnik master - KOMBI MASTER

-palnik brucer – KOMBI BRUCER

-palnik retortowy – KOMBI PLUS.

Dostęp do palenisk umożliwiają drzwiczki umieszczone na przedniej ścianie skrzyni paleniskowej. Kocioł zaizolowany jest wełną mineralną oraz obudowany blachą lakierowaną proszkowo. Model KOMBI obok funkcjonalności oraz zwartej kompaktowej zabudowy posiada również nowoczesny design cieszący oko. W przedniej części kotła znajduje się pulpit sterownika na którym dokonujemy między innymi nastaw temperatury CO. lub CWU. Kocioł KOMBI posiada bardzo prostą intuicyjną obsługę oraz stwarza możliwości taniej eksploatacji połączonej z atrakcyjną ceną.

Wraz z nowym urządzeniem firmy HEF-Stal zyskujemy:

-możliwość samodzielnego wyboru paliwa podstawowego

-intuicyjne zarządzanie parametrami kotła na sterowniku

-możliwość współpracy z modułem internetowym

-prostą, tanią i bezawaryjną eksploatację urządzenia